Organizace domova aneb úklid domácnosti jednou provždy

uklizená a uspořádaná kuchyň

Jak to všechno začalo

Pokud vás zajímá, co si představit pod organizací domova či úklidem jednou provždy. Jste tu správně. Dozvíte se, jak jsme se k organizaci dostaly a co nám přinesla. Vítejte u čtení našeho prvního blogového příspěvku.

My dvě

V červnu 2019 se Erika vrátila po 8 letech s celou svou rodinou zpět do ČR. Díky neustálému stěhování,  a to i v rámci jiných kontinentů, přišla na to, že pokud si člověk nechá pouze věci, které má rád nebo potřebuje, tak i stěhování, udržení řádu či normální úklid je o dost jednodušší. K organizaci měla Erika vztah již od dětství.  Už jako malá holka měla ráda pořádek a řád ve svých věcech. Začalo to hračkami, později to byly knihy a po narození dětí postupně zorganizovala celou svou domácnost. A to hned 7x, kdy se s rodinou stěhovali do odlišných typů domovů (malý byt, velký byt, dům).  V USA také zjistila, že velmi dobře funguje systém darování věcí, proto s dětmi pravidelně třídili oblečení a hračky a odváželi je lidem, kde měli ještě své uplatnění. 

V zahraničí jsou služby organizace domova  velmi populární. I díky Marii Kondo, která vydala své dvě knihy a natočila několik dokumentů o proměnách amerických domovů.  
https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Kondo

Když se Erika vrátila zpět do Čech, přemýšlela jak své zkušenosti a dovednosti využít. A dělat věci, které ji baví a inklinuje k nim.

Je tedy zřejmé, že mě k organizaci přivedla právě ona. A i když jsem dbala na pořádek, využívala jsem organizéry na věci, chyběl mi v tom systém a řád. To mě naučila až Erika. Třetí nezaujatá osoba, která viděla náš domov úplně z jiného úhlu. Najednou se objevilo více místa ve skříních, v kuchyni jsem měla vše při ruce a i syn věděl, kam věci ukládat. Vše bylo na svém místě. Přehledné, bez chaosu a nepořádku. Úžasná proměna, která mi usnadnila i péči o domácnost.

Nadšení jsme přenesly na své rodiny a přátele. A začaly jsme postupně měnit i jejich domovy. Bavilo nás to čím dál víc a z jejich reakcí jsme měly skvělý pocit.

Uspořádaný domov - zakladatelky, organizace domova
To jsme my: Erika a Romana

Představte si, jak báječné by bylo?

  • cítit se doma lépe
  • mít domov bez chaosu a nepořádku
  • neplýtvat svým drahocenným časem při hledání věcí
  • mít přehled o svých věcech a neutrácet za zbytečnosti
  • vést děti k samostatnosti a uklízení věcí na konkrétní místo
  • radovat se z každého otevření skříňky či zásuvky
  • uklidit si jednou provždy
  • udělat dobrý skutek a darovat nepotřebné věci potřebným

Uspořádaný domov

Proto jsme od února 2020 oficiálně na tomto trhu.  Jmenujeme se Uspořádaný domov, a provozují ho dvojnásobné maminky Erika Kusáková a Romana Fišerová, které pojí dlouholeté přátelství. Vzájemně se skvěle doplňujeme. Opustily jsme své původní manažerské pozice v nadnárodních společnostech a vydáváme se na samostatnou cestu, na kterou se moc těšíme.

Jak probíhá organizace domova?

Jak správně skládat oblečení v rámci organizace domova
Jeden z možných stylů skládání oblečení

Stále nevíte jak  organizace domova probíhá? Nevadí, rády vám ji představíme.

Začneme tím, že všechny věci z daného prostoru vyndáme  a společně rozdělíme do dvou skupin. Ty, které si chcete ponechat a ty, které posunete dál (např. věci, které již nejsou funkční, jsou zastaralé, opotřebované nebo je již delší dobu nepoužíváte). Po celou dobu organizace budeme s vámi a pomůžeme vám v rozhodování. Daný prostor, nejdříve vyčistíme a poté začneme systematicky uspořádávat ponechané věci dle návrhu, který jsme si dopředu odsouhlasili. Věříme, že budete spokojeni a chaos s nepořádkem nebudou mít šanci. Po 14 dnech vám zavoláme pro zjištění spokojenosti či doladění detailů.

Pokud máte i přesto nějaké otázky, projděte si naše https://usporadanydomov.cz/faq-otazky-a-odpovedi/

Pojďte do toho s námi!

Doufáme, že si najdeme cestu i k vám. Chápeme, že není jednoduché si pozvat někoho cizího do svých skříní. Pro nás je důvěra na prvním místě. Nic nehodnotíme, zachováme diskrétnost a vždy organizaci přizpůsobíme vašim potřebám a požadavkům.

S námi zvládnete připravit svůj domov na jaro mnohem rychleji, využijte toho! Vyberte si z našich aktuálních balíčků.

Neváhejte nám napsat na info@usporadanydomov.cz

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku. Kde vám ukazujeme naší práci, přinášíme konkrétní tipy, návody a dokumentujeme proměny u našich klientů.

Uspořádaný domov za mě zorganizuje a uklidí můj domov

Nechte za vás pracovat jiné a ušetřený čas věnujte své rodině nebo zálibám.

Krásný začátek jara!

Romana